KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14598569
nr 1459 8569
Gustaf Ankarcrona
(1869-1933), Sverige
Monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 73x64cm, yttermått inklusive ram: 80x70cm
Gustaf Ankarcrona, svensk målare född 1869 i Huskvarna, död i Tällberg 1933.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 4 april 2022
kl 20:40:12
4/4 17:48:36
Gustaf Ankarcrona
Läs mer om Gustaf Ankarcrona